Hudobný odbor

O odbore

Hudobný odbor je najpočetnejší a ponúka možnosť študovať tieto nástroje: klavír, akordeón, keyboard, husle, violončelo, kontrabas, cimbal, gitara, basgitara, zobcová flauta, priečna flauta, klarinet, saxofón, trúbka, bicie nástroje, spev. 

Žiaci majú možnosť hrať a spievať aj v rôznych komorných zoskupeniach. Pravidelne sa zúčastňujú na rôznych interpretačných súťažiach, na ktorých dosahujú vynikajúce výsledky. Veľmi nás teší i fakt, že každoročne sa časť z nich rozhodne pre ďalšie štúdium na konzervatóriách, resp. na umeleckých vysokých školách. 

Okrem vlastných aktivít (výchovné, interné a  verejné koncerty) sa naša škola významne podieľa na kultúrnom a spoločenskom živote nielen Žiliny, ale i širokého okolia. Spolu so žiakmi často účinkujú na jednotlivých podujatiach aj pedagógovia školy.

Prostredníctvom zanietených a kvalifikovaných pedagógov pomáhame deťom objavovať čaro hudby. Učia sa ju nielen interpretovať, ale aj počúvať a vnímať tak, aby im prinášala radosť a potešenie v každodennom živote. 

Naše úspechy

Klarinetový workshop

Medzinárodná súťaž Talents for Europe 

Novoročný koncert

Vianočný koncert

 

 

Kontaktný formulár

Moment, prosím, formulár sa nahráva...

Už čoskoro!

Už čoskoro budete môcť svoj názor zverejniť aj na našom Facebooku a účte Google+.